UEFA nis hetimet ndaj Ronaldos për festimin provokues

18 mars 2019 | 14:04

UEFA ka nisur hetimet ndaj festimit provokues të Cristiano Ronaldos pasi që ai udhëhoqi Juventusin drejt fitores 3-0 ndaj Atletico Madridit në mesjavën e kaluar, duke e kualifikuar skuadrën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

UEFA të hënën ka njoftuar se Ronaldo përballet me sjellje të pahijshme, pasi ai kishte përsëritur festimin që kishte bërë trajneri i Atleticos, Diego Simeone në ndeshjen e parë mes dy skuadrave në Madrid, të cilën skuadra madrilene e kishte fituar me shifrat 2-0.

Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s do të marrë vendim për rastin të enjten. Simeone për festimin e tij ishte gjobitur me 20 mijë funte, mirëpo nuk u suspendua.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka…