Umtiti, afër largimit nga Barcelona

16 korrik 12:31

Samuel Umtiti është afër që të largohet nga Barcelona. Ai është transferuar nga Lyoni në vitin 2016, por nuk bën pjesë në planet e skuadrës për të ardhmen.

Interesim për francezin kanë shprehur klubet italiane si Lazio, Napoli, Roma dhe Torino. Interesim për 26-vjeçarin ka treguar që një kohë të gjatë edhe Arsenali. Umtiti është pjesë e rëndësishme e Kombëtares së Francës me të cilën ka regjistruar 31 paraqitje dhe ka shënuar katër gola.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas heqjes së dënimit të UEFA-s nga Gjykata e Arbitrazhit…