Union Berlini në Bundesligë, rrëzon Stuttgartin një kategori më poshtë

27 maj 23:21

Union Berlini është emri më i ri në Bundesliga, pasi e ka eliminua Stuttgartin në ndeshjen play-off.

Skuadra nga kryeqyteti mori një barazim 2-2 në ndeshjen e parë si mysafire ndaj Stuttgartit, ndërsa sot në mbrëmje barazuan pa gola, duke ia dhënë mundësinë berlinasve të kalojë në elitë.

Kjo do të jetë hera e parë që Union Berlin do të jetë në elitë.

Stuttgarti për disa sezone ka qenë duke vuajtur dhe sillej në zonën e fundit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vetëm pak javë më parë, mediat ndërkombëtare duket se kishin…