Vajza e dëshmorit të UÇK-së bëhet avokate në ShBA (foto)

23 maj 15:32

Dafina Buçaj, që është vajza e dëshmorit Afrim Buçaj, ka njoftuar se ka bërë betimin si avokate në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkatësisht në shtetin e Nevadas.

“Të premten, në një seancë të veçantë të Gjykatës Supreme, bëra betimin si Avokate në shtetin e Nevadas. Edhe pse ceremonitë janë formalitete dhe jo gjithmonë kanë shumë rëndësi, prania e gjithë familjes e bëri shumë domethënëse këtë ditë”, ka shkruar Buçaj në profilin e vet “Facebook”.

 

 

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bregdeti i Shëngjinit është mbuluar nga një pluhur i verdhë…