Valverde merr përgjithësinë për formën e dobët të Barçës

22 shtator 13:03

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde e ka pranuar fajin se ai është përgjegjës për formën e dobët të Barcelonës. Skuadar nga “Camp Nou” të shtunën pësoi humbje nga Granada (2-0).

“Në fund lojtarët janë aktorët dhe trajneri është përgjegjës. Unë ndiej përgjegjësi për atë që ka ndodhur. Mund ta humbasësh, ama kur humb duhet ta meritosh të fitosh dhe sot ne nuk e merituam fitoren. Jashtë stadiumit tonë, ne nuk po regjistrojmë rezultate të mira. Kur po ndodh në katër ndeshje, atëherë është simptomë që ne nuk jemi mirë”, ka thënë Valverde.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës…