Varhelyi: E ardhmja e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor është BE-ja

01 mars 15:49

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Oliver Varhelyi, i cili është i pranishëm në mbledhjen e 11-të të Këshillit të Stabilizimit dhe Asocimit, ka thënë se  është konfirmuar e ardhmja e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE.

Ai në llogarinë e vet në “Twitter” ka shkruar se përparësia e tyre është se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE.

“Në Këshillin e Stabilizim-Asociimit BE -Shqipëri në Bruksel sot, duke konfirmuar të ardhmen e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE. Kjo është një përparësi kryesore për të cilën punojmë. Dhe BE vazhdon të qëndrojë pranë vendit dhe qytetarëve të saj”, ka shkruar ai.

Rama në Bruksel: U lamë mënjanë në shpërndarjen e vaksinave kundër Covidit

‘Shqipëria përmbushi kushtet për hapjen e negociatave me BE-në’

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog,…