Vazhdojnë protestat në Leposaviq, raportohet se Hetemi është larguar nga objekti i komunës

03 qershor 10:49

Në Leposaviq serbët janë mbledhur sërish për të protestuar, duke nisur kështu ditën e gjashtë të protestës atje.

Në Leposaviq sot në mëngjes është qetësi, ndërsa në pllajën përballë komunës së Leposaviqit janë pjesëtarë të KFOR-it italian të stacionuar pas telave me gjemba dhe gardhit metalik, ndërsa ka edhe autoblinda të njësive speciale të Policisë së Kosovës.

Në rrjetet sociale gjatë natës thuhet të jetë përhapur lajmi se kryetari Lulzim Hetemi është larguar nga ndërtesa e komunës, Kosova Online.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina është e…