Zelensky jep sinjale: Ukraina është gati të nisë kundërofensivën

03 qershor 10:48

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Ukraina është e gatshme të nisë kundërofensivën e saj.

Zelensky tha se nuk e di se sa kohë do të zgjasë, por sipas tij, beson që do të kenë sukses, shkruan Sky News.

“Ne do ta bëjmë atë dhe jemi gati”, është shprehur presidenti ukrainas.

Kundërofensiva thuhet se është vonuar për shkak të motit të ligë duke e bërë tokën të papërshtatshme për automjete të rënda dhe të blinduara.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Duket se raporti mes Kejvina Kthellës dhe Luiz Ejllit është…