Vdes Bashor Buzhala në moshën 72 vjeçare, ishte i prekur me Covid-19

11 korrik 14:22

Ka vdekur në moshën 72-vjeçare Bashor Buzhala, babai i gazetarit Berat Buzhalës.

Lajmin e ka bërë me dije Berati nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Sot në ora 13.00 vdiq baba i jonë, Bashor Gege Buzhala, në moshen 72-vjeçare. Pas një lufte të gjatë me COVID’in ai nuk arriti të fitojë. Në sytë e mi, të vëllaut dhe dy motrave, kjo është humbja e tij e parë. Ne ishim jashtezakonisht krenarë që kemi pasë një babë sikur ai. Tash e kemi nanen”, ka shkruar Buzhala.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova po shënon ditëve të fundit rritjen më të madhe…