Vdes Carol Channing në moshën 97-vjeçare

16 janar 13:33

Ylli i Broadwayit, Carol Channing, ka ndërruar jetë në moshën 97-vjeçare. Aktorja, komedianja dhe këngëtarja njihej më së shumti për rolet në filmat Gentlemen Prefer Blondes dhe Hello Dolly.

Channing gjithashtu kishte sukses të rëndësishëm në Hollivud dhe se vdekja e saj pikëlloi fansat e saj. Ata e cilësuan si një pioniere origjinale të industrisë dhe si një ikonë për kohën e saj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori universitar, Fadil Maloku, ka komentuar kërkesën e Shteteve të…