Vdes dëshmitari kyç i masakrës së Çikatovës

26 janar 2018 | 14:59

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Xhafer Veliu, ka ndërruar jetë në orët e mëngjesit të sotëm.

Lajmin për vdekje e kanë bërë me dije familjarë të viktimës.

Veliu ishte një prej dëshmitarëve kyçë të masakrës së Çikatovës së Epërme dhe krimeve kundër shqiptarëve, nga Brigada e udhëhequr nga gjenerali serb Ljubisha Dikovic, në Drenicë.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, është takuar në…