Vdes në moshën 40-vjeçare futbollisti i njohur ganez

22 gusht 2019 | 17:01

Ish-sulmuesi i Gana dhe Nottingham Forest, Junior Agogo ka ndërruar jetë në një spital në Londër në moshën 40-vjeçare.

Edhe pse ende nuk dihet shkaku i vdekjes së tij, Agogo vuajti nga një goditje në vitin 2015 dhe iu desh të luftonte me stigmën publike gjatë shërimit të tij. Ish-lojtari ganez kishte disa pengesa në të gjithë Anglinë, Sh.B.A, Egjiptin dhe ekipi i tij i fundit ishte Hibernian në vitin 2012.

Ai ishte një lojtar i shkëlqyeshëm për Ganën në Kupën e Kombeve të Afrikës në vitin 2008, ku ai shënoi tre gola në gjashtë ndeshjet ndërsa kombëtarja e tij zuri vendin e tretë. Agogo bëri debutimin e tij ndërkombëtar për vendin e Afrikës Perëndimore në vitin 2006 dhe ai vazhdoi të shënojë 12 gola në 27 paraqitje ndërkombëtare. Para vdekjes së tij, ish-sulmuesi i Sheffield Wednesday dhe Bristol Rovers hynë në biznesin e stërvitjes së fitnesit në Angli.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bizneset në Kosovë janë duke e shfrytëzuar gjithnjë e më…