Vdes nëna e komandant “Sokolit”

04 korrik 18:46

Sot, pas një sëmundjeje të gjatë, ka vdekur Xhane Myrtaj-Ukshini, nëna e Sami Ukshinit, komandant “Sokolit”, nga Morina e Gjakovës.

Lajmin e ka bërë publik përmes llogarisë së vet në “Facebook” i biri i saj, Enveri vëllai i Sami Ukshinit.

Njoftimi i plotë i Enver Ukshinit:

Njoftim Mortor

Me pikëllim të thellë, njoftojmë të afërmit, miqtë dhe dashamirët për ndarjen nga jeta në moshën 79 vjeqare, pas një sëmundjeje të rëndë te Nënës tonë të dashur Xhane Myrtaj-Ukshini, duke na lënë në pikëllim neve familjarëve dhe të afërmit tonë!

Për ceremoninë e varrimit do ju njoftojmë me kohë!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Hajdar Beqa ka vizituar sot…