Vdes sportistja Erida Kurshumlija

08 dhjetor 20:02

Ka vdekur sportistja kosovare Erida Kurshumlija.

Njoftimi u bë nga familjarët, profesorët e fakultetit dhe miqtë në rrjetet sociale.

Ceremonia e varrimit do të bëhet nesër me fillim nga 15:30, në fshatin Lajthishtë (Leshkoshiq) të komunës së Obiliqit.

Ajo ka qenë pjesëmarrëse e disa maratonave në vend dhe ndërkombëtare, duke mos munguar as çmimet e ndryshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qindra gazetarë dhe punonjës të tjerë të së përditshmes amerikane,…