Vëllai dëmton vëllain. Arlind Ajeti, dy muaj jashtë fushave

29 tetor 2018 | 17:27

Njëri ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaren shqiptare, ndërsa tjetri përfaqësuesen e Zvicrës. Të dy janë lindur në Bazel, por kanë pozicione të ndryshme në fushë, por këtë radhë vëllezërit Ajeti e panë veten përballë njëri-tjetrit, për të demonstruar atë që dinë të bëjnë më mirë, të luajnë futboll.

Arlind dhe Albian Ajeti ishin në fushë në ndeshjen Grashopers-Basel, por fati rezervoi një të papritur të hidhur për futbollistin e kombëtares kuqezi. Arlind Ajeti nuk do të mund të luajë futboll për pjesën e mbetur të vitit 2018, pasi u dëmtua nga vëllai i tij, Albiani. Pas një përplasjeje midis tyre, mbrojtësi i Shqipërisë pati dhimbje dhe shtrëngoi shpatullën duke kërkuar ndihmën mjekësore.

Ai u rifut në lojë, por e pati të vështirë që të luante në përfundim të pjesës së parë, si pasojë e dhimbjeve të shumta. Kështu, stafi vendosi që ai të mos vazhdonte.

“Kjo është një situatë mjaft e sikletshme dhe më vjen shumë keq për vëllanë tim. Nuk është aspak e bukur që të nxjerrësh shpatullën. Unë uroj që të kthehet sa më shpejt. Nëse është e shkruar, ne do të takohemi përsëri 20 herë, dy herë apo asnjëherë. Por, kur të ndodhë, më mirë të evitojmë pak më shumë njëri-tjetrin”, ka thënë Albiani, raporton “TCH”.

Mjekët rekomanduan ndërhyrje kirurgjikale për Arlind Ajetin dhe nëse kjo ndodh, mbrojtësit kuqezi do t’i duhen dy muaj rikuperim dhe praktikisht do të kthehet në fushë vitin tjetër.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës U-17 ka shënuar fitore tejet të rëndësishme…