Vëllaznimi, bindës ndaj Istogut. Besa ndalet nga Arbëria

18 nëntor 2018 | 16:24

Është zhvilluar edhe xhiro e 14-të, në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Vëllaznimi nga Gjakova të dielën ka shënuar fitore bindëse ndaj Istogut, me rezultat 4-1, kurse skuadra tjetër nga Rrafshi i dukagjinit, Besa është ndalur nga Arbëria në barazim 1-1, dhe pas kësaj ndeshje skuadra pejane zbret në pozitën e dytë në tabelë.

Vushtrria e mposhti 0-1, Ramiz Sadikut dhe në këtë mënyrë ngritët në pozitën e parë në renditjen tabelore. Ndërsa një fitore mjaftë të rëndësishme ka arritur edhe Vitia ndaj Vllazninsë (1-2), dhe falë këtyre tri pikëve pozicionohet në pozitën e tretë.

LIGA E PARË

Onix Banja – Bashkimi            3-1
Fushë Kosova – Drenasi          0-1
Ramiz Sadiku – Vushtrria       0-1
Vllaznia – Vitia                           1-2
Vëllaznimi – Istogu                   4-1
Dukagjini – 2 Korriku               1-0
Arbëria – Besa                            1-1
Kika – Trepça                             2-2

Tabela

 1. Vushtrria        32 pikë
 2. Besa                 31
 3. Vitia                 27
 4. Dukagjini        27
 5. Vëllaznimi      26
 6. Onix                  25
 7. Trepça              21
 8. Arbëria             19
 9. Istogu               17
 10. Drenasi            15
 11. Ramiz Sadiku 15
 12. 2 Korriku         14
 13. Kika                  14
 14. Fushë Kosova 13
 15. Bashkimi (K)    9
 16. Vllaznia             8

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka bërë me…