Vendosen dezinfektues në autobusët e kryeqytetit

23 mars 14:44

Në autobusët e Trafikut Urban janë vendosur dezinfektues. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ai ka thënë se për dezinfektues kanë nevojë së paku punëtorët shëndetësorë dhe ata që ende punojnë të lëvizin.

“Transporti publik ndërpritet në 20:00 deri në masat e ardhshme. #rriNshpi”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në të gjithë Evropën, teksa…