Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për komisionin për dokumentimin e krimeve serbe (Dokument)

15 maj 17:52

Kuvendi i Republikës së Kosovës  nesër (e enjte) do të mbajë një seancë ku për pikë të rendit të ditës do të jetë propozimi i kryeparlamentarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë.

Formimi i këtij komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë.

Kryeparlamentari Veseli tashmë propozimin e tij se si do të duket ky komision, detyrat, dhe hapat e mëtutjeshëm ua ka dërguar deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ukraina do të vendosë sanksione të reja ekonomike kundër Rusisë,…