Veseli uron besimtarët katolik për festën e Krishtlindjes

24 dhjetor 2017 | 15:00

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar besimtarët e besimit katolik me rastin e festes së Krishtlindjes.

Ai ka thënë se kjo festë përçon mesazhin e shpresës dhe humanizmit. “Të gjithë bashkëkombësve tanë të besimit katolik ua uroj kremten e Krishtlindjes. Kjo është një festë e madhe që përçon mesazhin e shpresës, të humanizmit dhe të ngadhënjimit mbi të keqen. Gëzuar për shumë mot!”, ka shkuar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një 20 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një…