Vitia: E kuptojmë kritikën për masat, por qëllimi është ruajtja e shëndetit të qytetarëve

07 prill 19:46

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat anti-Covid në nivel individual, në mënyrë që të ndërprehet zinxhiri i përhapjes së infeksionit.

Ai gjatë një konference për media, ka thënë Qeveria po punon pandërprerë të sigurojë sa më shumë vaksina.

Ai gjithashtu ka theksuar se po punojmë për rritjen e kapacitetit të shërbimeve në spitale.

“E kuptojmë kritikën për masat sepse gjendja është e rënduar sa i përket ekonomisë. Jemi të vetëdijshëm në vështirësitë e këtyre sektorëve por qëllimi ynë është ruajtja e shëndetit të qytetarëve tanë”, është shprehur Vitia.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me ftesë të Federatës së Boksit të Finlandës dhe Komitetit…