Vrasja e shtatzënës, reagon kardiokirurgu i QKUK-së: Lëshoni karriget, kemi mu turpnue edhe n’varr

01 dhjetor 12:42

Pas vrasjes së 35-vjeçares shtatzënë në repartin e Gjinekologjisë, ka reaguar një kardiokirurg nga QKUK-ja, i cili duke dënuar rastin, ka thënë që shumë persona duhet të kërkojnë falje publike e të dhënë dorëheqje.

Leonard Bytyqi, ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqje, përkundër që rasti nuk lidhet direkt me punën e tyre, por se një gjë e tillë duhet të bëhet për të treguar se dikujt i intereson për njerëzit që po vriten.

Postimini plotë:

Sonte, plot prej nesh duhet me dalë me kërku falje publike dhe me dhanë dorëheqje.

Dikush duhet me kallzu që na ende kemi ndjenja, dikush duhet me kallzu që mërzitet për banorët e vet që po vriten para turinjve.

Na kena dështu komplet, si shtet, si shoqni, si individ dhe si burra.

Unë jam i gatshëm me dhanë dorëheqje prej QKUK-së, prej Universitetit edhe pse kjo ngjarje e kobshme, s’lidhet me punën tonë direkt, por lidhet me shpirtin dhe ndjenjën që gudulliset e na nxen frymën.

Hajdeni lëvizni, mos vajtoni, se gjama e fcb-it ju zgjat dy ditë.

Statuse t’leshit, forca e ligjit asht goditja ma e ranë për kriminelët e lehtësim për familjarët.
Boll vajtut, pshurrana, lshoni karriget, ikni prej atyne 2 grosh vota që keni me i marr mas 1 viti, e ndjera ishte nën urdhër mbrojtjeje.
Mane n’mend, kena me u turpnue edhe n ‘varr.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin i ka shprehur homologut…