Vrasja në kazinonë e Lipjanit, një muaj paraburgim për të dyshuarin

05 prill 2019 | 23:32

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të dyshuarit për vrasjen e një të riu në një kazino në Lipjan muajin e kaluar.

Gjykata ka konstatuar se ekzistojnë rrethana të cilat tregojnë se ekziston rreziku i ikjes së të pandehurit A.P, pasi që i njëjti pas kryerjes së veprës penale për një kohë ka qenë në arrati dhe i është shmangur organeve të ndjekjes dhe hetuesisë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fundjava në Kosovë pritet të shoqërohet me vranësira dhe intervale…