Vuçiq vjen në Kosovë të shtunën

16 janar 22:24

Kabineti i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq ka njoftuar sonte se ai do të vizitojë Kosovën këtë fundjavë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

Vuçiq do të vizitojë të shtunën Mitrovicën Veriore, kurse në mbrëmje të kësaj dite do të jetë në Graçanicë dhe në Lapla Selë për të biseduar me serbët lokalë.

Gjatë ditës presidenti serb tha se vrasja ishte ‘akt terrorist’, dhe se Serbia do të bëhet pjesë e hetimeve. (KTV)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka kërkuar…