Vuçiqi takon politikanët serbë nga Kosova në kazermën e Kurshumlisë

26 shkurt 11:45

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do t’i takojë sot përfaqësuesit e Listës Serbe në Kurshumli, raportojnë mediet serbe.

Takimi i tyre do të mbahet në kazermën e qyteti në Kurshumli.

Në këtë takim do të marrin pjesë drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq dhe kryetari i Komunës së Kurshumlisë, Radoljub Vidiq.

Aty do të jenë po ashtu edhe ministrat Zlatibor Loncar, Branislav Nedimovic, Sinisa Mali, Andjelka Atanskovic, Zoran Drobnjak dhe një përfaqësues i Ministrisë së Edukimit.

Temë e diskutimit pritet të jetë rezultati zgjedhor i Listës Serbe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të shtunën dhe të dielën do të bëhet grumbullimi i…