Vushtrria mposhti Onixin, Besa ndalet nga Kika   

25 nëntor 17:15

Vushtrria e ka mposhtur skuadrën e Onixit nga Banja e Pejës dhe e ka ruajtur kryesimin në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Eugen Rafuna e shënoi golin e vetëm në ndeshje.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në Pejë, Besa nuk arriti me shumë se një barazim ndaj Kikës (1-1). Në këtë mënyrë ekipi pejan pozicionohet në vendin e dytë me tri pikë me pak se Vushtrria.

Liga e Parë

Vushtrria – Onix            1-0
Besa – Kika                      1-1
Bashkimi – Vëllaznimi  0-1
Besa – Kika                      1-1
Trepça – Vllaznia           3-1
Istogu – Arbëria             2-3
Drenasi – Dukagjini      0-2
Vitia – Fushë Kosova     1-1
2 Korriku – Ramiz Saiku  1-0

Tabela

 1. Vushtrria          35 pikë
  2. Besa              32
  3. Dukagjini     30
  4. Vëllaznimi    29
  5. Vitia               28
  6. Onix               25
  7. Trepça            24
  8. Arbëria           22
  9. Istogu              17
  10. 2 Korriku      17
  11. Drenasi          15
  12. Kika                15
  13. Ramiz Saiku  15
  14. Fushë Kosova 14
  15. Bashkimi         9
  16. Vllaznia           8

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka thënë të dielën se…