Wilderi në nëntor e mbron titullin e WBC kundër Ortizt

30 shtator 2019 | 15:28

Është konfirmuar dueli i radhës për kampionin e WBC-së, Deontay Wilder, i cili do të rikthehet në ring gjatë muajit nëntor, për t’u përballur me Luis Ortizin.

Ky duel do të jetë i dyti ndërmjet këtyre dy boksierëve, pasi më parë Wilderi e kishte mposhtur Ortizin. Boksierët do të vihen përballë njëri-tjetrit gjatë muajit nëntor, në qytetin e Las Vegasit. Në rast se Wilderi triumfon, gjasat janë të mëdha që pastaj të kemi një revansh mes Wilderit dhe Furyt.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim dhe Admovere do…