Xhakës i është hequr shiriti i kapitenit

05 nëntor 2019 | 22:11

Mesfushorit Granit Xhaka i është hequr shiriti i kapitenit në ekipin e Arsenalit, ka konfirmuar menaxheri Unai Emery.

Emery po ashtu ka konfirmuar se Pierre-Emerick Aubameyang do të zëvendësojë Xhakën në pjesën e mbetur të sezonit.

Emery ka bërë të ditur se e ka njoftuar Xhakën për lajmin në mëngjesin e së hënës dhe ka thënë se Xhaka “ka pranuar” vendimin.

Duke mos pranuar të japë arsyet pse e ka hequr Xhakën nga grupi i kapitenëve, Emery ka thënë se “kjo temë është e mbyllur”.

Se a do të luajë më Xhaka për Arsenalin, Emery ka thënë se “e ardhmja është e Arsenalit”.

Vendimi i Emeryt vjen një javë pasi Xhaka u përplas me tifozët e Arsenalit në ndeshjen me Crystal Palacen në Premier Ligë. Xhaka kishte sharë tifozët që e fishkëllenin gjatë largimit nga fusha, ndërsa ishte larguar drejt tunelit për të mos u ndalur në bankën rezervë. Më pas Xhaka kishte kërkuar falje pas katër ditësh, duke thënë se “kishte shpërthyer” pas shumë fyerjeve e abuzimeve që kishte përjetuar muajve të fundit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona është në krizë loje dhe rezultatesh! Ekipi i trajnerit…