Xhaka: Më kritikoni mua, jo familjen

24 shkurt 18:50

Mesfushori shqiptar i skuadrës së Arsenalit, Granit Xhaka ka kërkuar që të kritikohet vetëm ai dhe jo edhe familja e tij.

“Jam njeri në fushë, nuk është gruaja ime, fëmija im ose familja ime. Nëse dëshiron të më kritikosh, më kritiko. Kam dëshirë t’i takojë ata njerëz, të ulëm afër tyre dhe t’i pyes ‘Pse jeni duke i shkruar këto gjëra’”, ka thënë Xhaka.

“Nuk i sheh si mbështetës të klubit, për të mbështetur klubin duhet kur humb, barazon ose fiton. Sigurisht, t’i mund të më kritikosh dhe të thuash çfarë dëshiron për futbollin, por jo për personin ose familjen e tij”, ka shtuar Xhaka.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
(marr shkas nga deklarata e kriminelit Jovan Golluboviq) Shefqete Goslaci…