Xhevdet Qeriqi vendos ta lë Kosovën, aplikon për vizë

04 prill 2019 | 16:20

Xhevdet Qeriqi, përfaqësues i veteranëve, ka vendosur që ta lë Kosovën dhe të marrë rrugë drejt Perëndimit.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë me dije se sot ka aplikuar për vizë për të dalë jashtë vendit.

“Sot aplikova për termin për vizë drejt perëndimit, vitin e ardhshëm po besoj po ecim prej Kosovës tonë të dashur. Shpresat për një jetë më të mirë këtu, tashmë përfundimisht janë shuar!”, ka shkruar Qeriqi.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Rrustem Berisha, ka…