Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

30 nëntor 12:35

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora 20:00 në Prizren do të përballet me skuadrën gjermane, Brose Bamberg.

Therandasit kanë një fitore e katër humbje, ndërsa gjermanët tri fitore e dy humbje. Pikërisht fitorja e vetme ishte ndaj Bamberg, 78:81.

Derisa për Yllin kjo është ndeshja e fundit dhe përshëndetëse nga kjo garë, gjermanët duan fitoren për kualifikimin tutje.

Kujtojmë se kjo është hera e parë për kampionët e Kosovës që luajnë në garat ndërkombëtare. Pasi nuk mundën të kualifikoheshin në grupet e Ligës së Kampionëve, Ylli për herë të parë mori pjesë në grupet e FIBA Europe Cup.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku nesër (e…