Zbulohet tuneli i sofistikuar “kontrabandë droge” nga Meksika në SHBA

11 tetor 11:35

Autoritetet amerikane dhe meksikane kanë zbuluar një tunel të sofistikuar, me energji diellore që lidh dy vende në një zonë të thyer, larg në lindje të San Diego.

Gjatësia e tunelit, është 627 metra e gjatë, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Tuneli ka ndriçim të energjisë diellore, një sistem ventilimi dhe një sistem hekurudhor.

Autoritetet e Meksikës zbuluan tunelin më 19 shtator.

Ata ekzekutoi një urdhër kërkimi dhe kërkuan ndihmë nga SHBA-ja e Grupit të Ndërhyrjes së Tunelit të Korridorit Perëndimor (WCTIG) për të hyrë në tunel nëpërmjet vendndodhjes së hyrjes në Jacume, me qëllim që ta përcaktojë atë.

Ekipi arriti në fund të tunelit javën e kaluar.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në çdo rast ajo e tregon se ka një trup…