Zëdhënësi i AAK-së: Kosova është më e madhe se partitë politike

16 janar 14:30

Zëdhënësi i AAK-së, Lulëzim Blaka, ka lavdëruar deputetët e kësaj partie që dje në Kuvend votuan pro rezolutës që ndalonte mbajtjen e referendumit serb në Kosovë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se opozita ka përgjegjësi morale e politike që në momente të caktuara të rreshtohet drejtë.

“Deputetët e Kuvendit të Kosovës përtej dallimeve politike, dje e mbrojtën betimin e dhënë për të mbrojtur Kushtetutën dhe sovranitetin. Kosova është më e madhe se partitë politike. Opozita ka përgjegjësi morale e politike që në momente të caktuara të rreshtohet drejtë, e jo të bashkohet me ata që e cenojnë kushtetutshmërinë e vendit tonë”, ka shkruar Blaka.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Omicron si duket nuk do të jetë varianti i fundit…