Zëdhënësi i qeverisë kroate: Ministri ka lëndime të rënda, por është jashtë rrezikut për jetë

11 nëntor 2023 | 13:36

Zëdhënësi i Qeverisës ë Kroacisë, Marko Miliq, ka thënë se Ministri i Mbrojtjes, Mario Bonozic, i cili u aksidentua sot në mëngjes, ka lëndime të rënda, por se është jashtë rrezikut për jetë, shkruan Index.hr.

Ai tha se Bonozicit i është dhënë ndihma mjekësore në Spitalin e Përgjithshëm të Qarkut Vinkovci dhe do të transferohet në KBC Osijek.

“Ministri ka lëndime të rënda fizike, sipas vlerësimeve fillestare të mjekut është jashtë rrezikut”, ka deklaruar Miliq.

Ndryshe, Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Banoziç, është aksidentuar mëngjesin e sotëm. Aksidenti ka ndodhur në qytetin Vinkovci të Kroacisë, teksa vetura e tij është ndeshur me një furgon, ku si pasojë ka vdekur shoferi i furgonit.

Nuk dihet ende saktësisht se si ka ndodhur aksidenti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se në bashkëpunim dhe…