Zemaj takon përfaqësuesit e komunitetin egjiptian, iu ofron mbështetje

11 gusht 12:32

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka takuar përfaqësuesit e komunitetit egjiptian në Kosovë, të cilët ia ka siguruar se mbështetja e institucioneve të Kosovës për këtë komunitet do të vazhdoj edhe gjatë pandemisë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se në ditët në vijim do të vizitoj këtë komunitet për të parë nga afër vështirësitë me të cilat përballet komuniteti egjiptian.

Postimi i plotë i Zemajt:

Sot takova përfaqësuesit e komunitetit egjiptian, të cilëve u ofrova mbështetjen time për menaxhimin e pandemisë. I sigurova se ndihma jonë do të vazhdojë.

Sikurse deri më tani, ashtu edhe në të ardhmen, një pjesë e donacioneve që vijnë nga shtetet mike do të shpërndahen në pjesët e Kosovës ku jetojnë egjiptianët dhe komunitetet e tjera.

Gjithashtu, ditët në vijim do të bëj një vizitë, për të parë nga afër vështirësitë me të cilat përballet komuniteti egjiptian.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vetëvendosje ditë më parë ka kërkuar nga Partia Demokratike e…