Zemaj tregon nëse do të ndryshojnë masat anti-Covid

03 mars 13:04

Qeveria e Kosovës ende nuk ka pranuar ndonjë propozim nga Ministria e Shëndetësisë për ndryshimin e masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtje nga Covid-19.

Ministri  në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se janë duke e vlerësuar situatën ne vend.

“Ne bashkë me Instituti e Shëndetit Publik dhe me institucionet e tjera jemi duke e vlerësuar situatën epidemiologjike në vend, nuk kemi ndonjë propozim. Të enjten e kem takimin e Komiteti për koordinim dhe vlerësim të situatës me Covid-19 do ta vlerësojmë situatën pastaj do të vendosim”, ka thënë ai për “Arbresh.info”.

Ndryshe, ditëve të fundit është rritur numri i të infektuare vë në vend nga Covid-19.

Për 24 orët e fundit numri i të infektuarve ishte dhe tetë persona të vdekur në mesin e tyre edhe një 37-vjeçar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesi i special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi,…