Zëvendëskryeministri Tahiri takon deputetët e AAK-së

09 qershor 2020 | 16:10

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, ka zhvilluar sot një takim koordinues me Grupin Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se me bashkëpartiaket e tij kanë diskutuar për tema që lidhen me planet për qeverisje gjithëpërfshirëse, e cila në fokus do të ketë̈ zhvillimin dhe mirëqenien.

“Ishte konstatim i përbashkët se duhet të vazhdojmë̈ avancimin e praktikes së bashkëpunimit Kuvend – Qeveri dhe anasjelltas. Suksesi në qeverisje nuk do të mungojë, për aq kohë sa agjenda e Qeverisë komunikohet dhe harmonizohet me atë të Kuvendit. Përpara përballemi me shumë sfida, por edhe me shumë mundësi, prandaj më shumë se kurdoherë̈ është̈ e nevojshme çdo ide, secila nismë, secila platformë. Shfrytëzova rastin që kolegët bashkëpartiakë nga AAK, t’i falënderoj për mbështetjen e vazhdueshme në aktivitetet tona të përbashkëta”, ka shkruar Tahiri.

(M.K / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shqipëria ka regjistruar sot 36 raste të reja me koronavirus,…