Zhvillohet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Rama krah Kurtit dhe Osmanit

28 nëntor 10:14

Në Vlorë, në qytetin ku më 28 nëntor 1912, Isamil Qemali ngriti flamurin shqiptar duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur, po organizohet ceremoni festive për këtë ditë.

Në ceremoninë festive për ngritjen e flamurit mori pjesë kryeministri Edi Rama, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj dhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nedim Vlora, nipi i Ismail Qemal Vlorës zbuloi në emisionin…