Zidane: Ronaldo, gati për “El Clasico”

22 dhjetor 2017 | 14:28

Përkundër faktit se Cristiano Ronaldo stërviti i veçuar nga pjesa tjetër e skuadrës në dy ditët e fundit, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë sot se portugezi është në gjendje të mirë fizike dhe 100% i gatshëm për “El Clasico”.

Sot, Ronaldo u fotografua duke stërvitur përkrahë bashkëlojtarëve të tij dhe Zidane e ka konfirmuar në një konferencë për media para ndeshjes ndaj Barcelonës, e cila duhet nesër duke nisur nga ora 13:00, se sulmuesi portugez do të paraqitet në formacionin startues.

“Ai është mirë; 100% i gatshëm. Sot ka stërvitur dhe kjo është e gjitha që më intereson”, ka thënë Zidane.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëdhënësi i presidentit të Republikës së Shqipërisë, Tedi Blushi, ka…