Zjarr në një shtëpi në Malishevë, lëndohet një person

03 maj 09:18

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të zjarrit në një shtëpi në Malishevë, ku si pasojë një person është lënduar. ku në katin përdhes të shtëpisë gjendej  furra e bukës.

Rasti ka ndodhur të dielën në ora 13:23 në Malishevë.

“Përveç njësive policore në vendin e ngjarjes kanë dalë  dhe zjarrfikësit te cilët kane lokalizuar zjarrin, kurse si pasoj e zjarrit që ishte përpjekur ta shuaj lëndime trupore ka pësuar djali i pronarit të shtëpisë viktima mashkull kosovar i cili ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin policor.

Sipas pronarit shkaktar i zjarrit dyshohet të jetë oxhaku i furrës dhe ishin shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndërsa ka pasur një ulje të rasteve të sinjalizuara për…