Zubin Potoku, qyteza me naftën më të lirë në Evropë

20 janar 16:40

Në veri të Mitrovicës të banuar me shumicë serbe një litër naftë kushton 0.88 cent.

Ekipi i “Drejtësia në Kosovë”, ka pyetur shitësit në pompa të derivateve për çmimin e naftës në Zubin Potok.

“Ka euro-disel dhe kushton 88 cent. Ja ku e ke në shishe dhe mund ta shikosh. Naftën e marrim nga jugu”, ka thënë shitësi i pompës së derivateve.

Në jug të Mitrovicës, nafta kushton deri në 1 euro e 18 cent, e që sipas shitësit të pompës së derivateve, konsumator janë shqiptar të jugut dhe serb të veriut.

Linku ku mund ta shihni videon për çmimin e naftës në veri: https://video.gjirafa.com/18-01-2018-emisioni-drejtesia-ne-kosove-lidhja-e-policis-me-kontrabanden-2-mp4.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dita e 7 e “Australian Open” ka dhuruar disa surpriza,…