Zyrtare: Shameti, futbollist i Gjilanit

16 gusht 2019 | 19:14

Pak orë para mbylljes së afatit kalimtar të transferimeve, skuadra e Gjilanit ka arritur të siguroj shërbimet e mbrojtësit me përvoj Ylli Shameti.

“Në zyret e Sport Club Gjilani, sot futbollisti nga Gjirokastra ka hedhur firmën e bashkëpunimit një vjeçar, e cila do ta veshë mbrojtësin me ngjyrat kuq e bardhë, për edicionin 2019/20 garues në Ipko Superligë”, thuhet në njoftimin e Gjilanit.

Ylli Shameti, në skuadrën e Gjilanit vie nga kampionati shqipëtar, më saktësisht nga skuadra verilindore e Kukësit, ku kishte qëndruar për 6 sezone, me të cilët kishte arritur të shpallej një herë kampion, duke fituar dy Kupa dhe një Superkupë të Shqipërisë.

Gjatë karrierës së tij futbollisti i lartëpërmendur përpos Kukësit, kishte mbrojtur ngjyrat edhe të shumë skuadrave të tjera në Shqipëri, sikurse ajo e vendlindjes së tij, Luftëtari, Besa e Kavajës e skuadrave të tjera nga “Superiorja”.

Gjirokastriti, fitues i katër trofeve me Kukësin, përvoj ka edhe në arenën ndërkombëtare, me ç’rast ai kishte bërë më shumë se 15 paraqitje në garat e UEFA-s, me skuadrën kuksiane.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara janë larguar nga bordi i Agjencisë për…