180 raste të reja me Covid-19 në Zvicër

01 gusht 14:13

Në Zvicër janë regjistruar 180 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërsa po ashtu është raportuar edhe për dy të vdekur.

Sipas autoritetit zviceran të shëndetësisë, BAG, në total në Zvicër janë regjistruar 35.412 raste me Covid-19, ndërsa 1707 prej tyre kanë përfunduar me fatalitet.

Shifra e të infektuarve të ri është më e ulët për dallim nga dy ditët e kaluara. Të premten u raportua për 210 raste të reja, ndërsa të enjten për 220.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtari turk ka humbur gjithë pasurinë në bixhoz dhe thotë…