189 raste, për 24 orë në Emergjencë

09 janar 2019 | 10:55

Në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar 189 raste për 24 orë.

35 pacientë kanë marrë shërbimet e nevojshme mjekësore në dhomën e reanimimit, 44 persona i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjike. 

Gjatë kësaj kohe, kishte edhe 67 raste internistike dhe 27 ortopedike, raporton “Epoka e re”.

Si pasojë e aksidenteve në trafik, 8 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Për trajtim të mëtutjeshëm, në klinikat e QKUK-së janë pranuar 34 pacientë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, ka thënë se Turqia…