27 zjarre u shkaktuan nga granatimet në rajonin e Kharkiv në 24 orë

15 prill 08:42

Ekipet e shpëtimit të shërbimeve të urgjencës shtetërore të Kharkiv dolën 33 herë gjatë ditës së kaluar për të eliminuar zjarret, 27 prej të cilave u shkaktuan nga granatimet ruse, njoftoi shërbimi për shtyp i Shërbimit Shtetëror të Emergjencave në rajonin e Kharkiv.

Zjarret u shkaktuan në ndërtesa të larta banimi, shtëpi private, garazhe dhe makina, si dhe në objekte tregtare, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

Njësitë piroteknike u thirrën 83 herë për të pastruar municionet dhe objektet e tjera shpërthyese, shtoi shërbimi i shtypit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se një…