Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje

13 tetor 2018 | 22:58

Një pjesë e malit në Suhodoll të Mitrovicës është përfshirë nga zjarri.

Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti, i ka thënë “Telegraf”-it,  se banorët e zonës përreth, kanë djegur shkurret dhe pastaj zjarri ka dalë jashtë kontrollit duke marrë masë me të gjerë.

Hoti ka konfirmuar, se në vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe Zjarrfikësit, dhe janë duke e lokalizuar zjarrin.

Sipas tij, ndezja e zjarrit nuk ka të bëjë me ndonjë aktivitet kriminal, apo etnik.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në konferencën për media para ndeshjes me Ishujt Faroe, përzgjedhësi…