Aeroporti u hap. Mirë se vjen, mërgatë!

23 qershor 2020 | 21:07

Ministri i Shëndetësë, Armend Zemaj përmes një postimi në ‘Facebook’, ka njoftuar qytetarët e Republikës së Kosovës dhe mërgaten shqiptare se Aeroporti “Adem Jashari” nga data 28 qershor do të hapet, dhe ju jeni të mirëseradhur në vendlindje. Zemaj ka shkruar se e morëm vendimin e shumëpritur.

Postimi i Zemajt:

E morem vendimin e shumepritur.

Gjate diteve te fundit kam aktivizuar te gjitha kapacitetet per t’i bere pergaditjet per ta hapur sa me pare aeroportin “Adem Jashari” te Prishtines, me qellimin kryesor qe t’i mundesohet mergates sone kthimi me i lehte ne vendlindje.

Mërgata jonë e çmuar është shpresë dhe mbijetesa e shumë familjeve në Kosovë. Miresevjen mergate!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah…