Ajaxi, kampion i Holandës

15 maj 22:29

Ky është titulli i 34 që përkon edhe me numrin e ish-yllit të kësaj skuadre, Appie Nouri.

E këtë titull Ajaxi ia ka dedikuar Nourit, i cili kishte pësuar lëndime në tru, dhe një kohë kishte qëndruar në komë.

“Kjo është për ty numër 34. Qëndro i fort Appie”, ka shkruar Ajaxi në një postim në Twitter.

Ajaxi u shpall kampion pas fitores prej 1 me 4 ndaj Graafschapit, duke mbledhur 86 pikë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova nuk…