Aksidenti i rëndë në Prishtinë: Katër të lënduar, dy prej tyre zyrtarë policorë

13 shkurt 2024 | 10:38

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Bill Klinton”, ku u përfshinë dy vetura, njëra prej tyre e Policisë së Kosovës.

Lajmi është konfirmuar nga Policia, me ç’rast është bërë e ditur se dy nga të lënduarit janë zyrtarët policorë.

“Sot rreth orës 03:30 kemi pranuar informatën se në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura në lëvizje ( njëra nga to veturë e policisë).

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar katër persona ( dy nga ta zyrtar policor).”

Personat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut rrugor.”- thuhet në përgjigjen e Policisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Juventus u mund në shtëpi nga Udinese dhe, pak ditë…