Akuza të rënda mes Donjeta Sadikut, Marjola Sallaukës dhe Besim Brahimit

26 gusht 2023 | 08:11

Të dielen ishte pjesë e Sports Show për dorëheqjen nga posti i Selektorit të Kosovës në Boks, porse Besim Brahimi preku edhe një temë tjetër, atë të hapjes së klubeve në mënyrë joligjore.

Reagimi erdhi të premten nga udhëheqësja e klubit të boksit Uniteti, Marjola Sallauka, e cila deklaron se klubi i saj është i regjistruar në gjitha institucionet relevante.

Besim Brahimi të dielen pati akuza edhe për epitetin ‘Trajneri i Vitit’ që i ka takuar Marjola Sallaukës, kurse kjo thotë që medaljet e fundit Donjeta Sadiku i ka fituar me të.

Reagim ka bërë edhe Donjeta Sadiku duke akuzuar ish-trajnerin e saj Besim Brahimi për presion psikik, ndërsa Marjola Sallauka ka paralajmëruar padi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy ndeshje do të zhvillohet sot (e shtunë) e dy…