Albin Kurti i bashkohet Vetëvendosjes

09 tetor 2019 | 12:27

 

Lëvizja Vetëvendosje po pranon aderime të reja edhe pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Por, aderimi i djeshëm në këtë parti është më i veçantë – një koincidnece interesante.

Emnaku i kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti, është anëtari më i ri i Qendrës së Lëvizjes në Gjakovë.

Për këtë ka njoftuar anëtari i partisë Vetëvendosje, Agon Batusha, përmes një shkrimi në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Mbrëmë pranuam antarësimin e Albin Iljaz Kurtit. Koicidencë, por e vërtet e madhe. Albini ka lindur në vitin 1999 dhe jeton në Gjakovë. Me profesion është rrobaqepës, por pasion e ka dizajnin. Albin, emri dhe mbiemri yt është simbol i shpresës në Kosovë. E di, është përgjegjësi, por mbi gjitha mbaje me krenari se #erdhiDita”, ka shkruar ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush…